0_Спорт.ПорталОстанато

Ериксон може да вози за Алфа Ромео на белгиското Гран-при

Резервниот пилот на Алфа Ромео, Маркус Ериксон пристигна во Спа, наместо да се упати кон Портланд за следната рунда од Индикар серијата.

Back to top button
Close
Close