0_Спорт.ПорталФудбал

Ериксен му соопштил на Мурињо дека сака во Јунајтед

Според „Атлетик“, „петлите“ ќе бараат околу 25 милиони фунти за данскиот репрезентативец преку зимскиот преоден рок, а неговиот договор ќе истече на крајот на сезоната.

Лондон, 3 декември 2019 (МИА) – Една од sвездите на Тотенхем, Кристијан Ериксен му споделил на менаџерот Жозе Мурињо дека нема да потпише нов договор, откако е заинтересиран за евентуален трансфер во Манчестер Јунајтед.

Според „Атлетик“, „петлите“ ќе бараат околу 25 милиони фунти за данскиот репрезентативец преку зимскиот преоден рок, а неговиот договор ќе истече на крајот на сезоната.

Минатото лето „црвените ѓаволи“ и Реал Мадрид беа силно поврзани со Ериксен, но Тотенхем не ги доби бараните 70 милиони фунти за него.

Италијанскиот првак Јувентус исто е заинтересиран за играчот од средниот ред.

Таг
Back to top button
Close
Close