Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ереван тврди дека турски Ф-16 соборил ерменски воен авион

Турски авион ловец Ф-16 собори авион Су-25 на ерменското военовоздухопловство во воздушниот простор на Ерменија, при што загина пилотот, соопшти ерменското Министерство за одбрана

Back to top button
Close
Close