Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ереван пријави нови напади од страна на Азербејџан во Нагорно-Карабах

Ерменските власти денеска соопштија дека азербејџанските безбедносни сили извршија воздушен напад врз градот Мартакерт, северно Нагорно-Карабах

Back to top button
Close
Close