ЕвропаЕвропа.Портал

Ереван: Пашињан презентира план за враќање на стабилноста

Ерменскиот премиер Никол Пашињан му презентираше денеска на народот план со 15 точки, истакнувајќи дека „тој гарантира демократска стабилност“, со цел да се смират немирите во Ерменија до кои дошло по потпишувањето на мировниот договор со Азербејџан околу Нагорно-Карабах.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close