Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ереван и Баку договорија да не таргетираат цивили и невоени објекти

Шефовите на дипломатиите на Ерменија и на Азербејџан, Зохраб Мнатсаканијан и Јејхун Бајрамов, на состанокот што заврши синоќа во Женева по шест часа, се согласија дека намерно нема да се пука кон цивили и цивилни објекти во конфликтната зона околу Нагорно Карабах, соопшти копретседавачот на групата Минск на ОБСЕ.

Back to top button
Close
Close