БалканБалкан.Портал

Јеремиќ: Во Србија нема услови за фер и слободни избори

Лидерот на Народната партија (НС) и председавач на најсилната српска опозициска коалиција, Сојузот за Србија (СзС), Вук Јеремиќ денеска изјави дека ставот на СзС е оти во моментов „нема услови“ за одржување на слободни и фер избори во земјата, бидејќи, како што рече, институциите се заробени, а медиумите не се слободни.

Back to top button
Close
Close