БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Јеремиќ предлага српската опозиција да го бојкотира Парламентот

Еден од основачите на опозицискиот блок Сојуз за Србија (СзС) и лидер на Народната партија (НС), Вук Јеремиќ денеска изјави дека се залага за бојкот на работата на српскиот Парламент, бидејќи тоа е „најосакатената институција“ во државата.

Back to top button
Close
Close