BallkanBallkan.Portal

Erdogani takohet me presidentin e Kosovës Thaçin

Presidenti turk RexhepTaip Erdogan, sot pati takim me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, lajmëroi agjencia Anadollu.

Stamboll, 20 shtator 2020 (MIA) – Presidenti turk RexhepTaip Erdogan, sot pati takim me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, lajmëroi agjencia Anadollu.

Erdogani dhe Thaçi u takuan për mëngjes në pallatin “Vahdetin” në Stamboll.

Në takim ishte i pranishëm edhe zëdhënësi i Presidencës turke, Ibrahim Kalin, informon Anadollu.

Më shumë detaje nuk janë kumtuar. ar/

Таг
Back to top button
Close
Close