БалканБалкан.Портал

Ердоган: Турската поддршка на Либија спречи пад на Триполи, нови крвопролевања и овозможи примирје

Турската поддршка на Либија спречи пад на главниот град Триполи, спречи нови крвопролевања и овозможи примирје, изјави во Анкара по состанокот со либискиот премиер Абдул Хамид Дбеибех, турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, јави агенцијата Анадолија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close