BallkanBallkan.PortalSvet.Slajder

Erdogan: Turqia është kundër çdo lloj grusht shteti, populli armen e ka fjalën e fundit

 Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan deklaroi se Turqia është kundër për çdo lloj përpjekje për gusht shtet lidhur me përpjekjen për ndryshim të pushtetit në Armeni dhe rrëzimin e kryeministrit Nikolla Pashinjan, publikoi Sabah.

Back to top button
Close
Close