СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Ердоган: Турција се уште нема донесено одлука да управува со аеродромот во Кабул

Официјална Анкара се уште нема донесено одлука за обезбедување техничка помош на талибанците во управувањето со аеродромот во Кабул, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ероган и прецизира дека во тек се разговори за тоа прашање.

Back to top button
Close
Close