Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Ердоган: Турција од март почнува да се враќа во нормала

Турција од март ќе почне со постепено враќање кон нормалниот живот во провинциите, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, додавајќи дека „заклучувањето за време на викенд“, што важи во целата земја, ќе се укине во некои провинции врз основа на стапката на зараза.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close