БалканСвет.Слајдер

Ердоган: Турција може да ги отвори границите кон Ерменија

Турција може да ги отвори своите гранични премини кон Ерменија доколку Ереван преземе позитивни чекори за регионален мир, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, додавајќи дека со неговиот азербејџански колега разговарал за воспоставување платформа за регионална соработка меѓу шесте земји.

Back to top button
Close
Close