Svet.SlajderБалкан

Ердоган: Турција ќе размисли за воведување нови мерки за борба против Ковид-19

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека Владата ќе размисли за воведување нови мерки за борба против Ковид-19.

Back to top button
Close
Close