БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Ердоган: Турција е подготвена за соработка со талибанците

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган синоќа изјави дека Анкара ги поздравува умерените изјави на талибанските лидери и оти Анкара е подготвена за соработка со нив

Back to top button
Close
Close