Svet.SlajderБалкан

Ердоган: Следните парламентарни избори ќе се одржат во 2023 година

ПретседателотнаТурција, Реџеп Тајип Ердоган денеска ги демантираше наводите за евентуални предвремени парламентарни избори, истакнувајќи дека тие ќе се одржат според планираното во 2023 година

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close