BallkanBallkan.PortalSvet.Slajder

Erdogan: SHBA-ja, Rusia dhe Franca nuk duhet të përzihen në konfliktin në Nagorno-Karabah

- Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan kundërshtoi përzierjen e SHBA-së, Rusisë dhe Francës në konfliktin në Nagorno - Karabah, pasi liderët e atyre vendeve iu bënë thirrje Erevanit dhe Bakus që t'i vazhdojnë bisedimet.

Back to top button
Close
Close