БалканБалкан.Портал

Ердоган се сретна со косовскиот претседател Тачи

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, денеска имаше средба со претседателот на Косово, Хашим Тачи, јави агенција Анадолија.

Истанбул, 20 септември 2020 (МИА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, денеска имаше средба со претседателот на Косово, Хашим Тачи, јави агенција Анадолија.

Ердоган и Тачи се состанаа на појадок во палатата „Вахдетин“ во Истанбул.

На средбата беше присутен и портпаролот на турското Претседателство, Ибрахим Калин, информира Анадолија.

Повеќе детали не се соопштени. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close