Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Ердоган: САД, Русија и Франција не треба да се мешаат во судирот во Нагорно-Карабах

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган се спротистави на мешањето на САД, Русија и Франција во судирот во Нагорно-Карабах, откако лидерите на тие земји ги повикаа Ереван и Баку да ги продолжат преговорите

Back to top button
Close
Close