Svet.SlajderБалкан

Ердоган: Рацете на Бајден се крвави од поддршката за Израел

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека американскиот претседател Цо Бајден е „со крвави раце“ поради неговата поддршка за Израел во жестокиот конфликт во Појасот Газа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close