БалканБалкан.Портал

Ердоган отвори голема џамија во центарот на Истанбул

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган отвори голема џамија на истанбулскиот плоштад Таксим во центарот на градот, исполнувајќи ја својата повеќедецениска цел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close