Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Ердоган најави проширување на операциите против курдските милитанти

Турција ќе ги прошири воените операции долж нејзината јужна граница, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, два дена откако Анкара соопшти дека 13 турски заложници биле убиени од курдски милитанти за време на спасувачката мисија во северен Ирак.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close