БалканСвет.Слајдер

Ердоган му се заблагодари на Путин за помошта при гаснењето на шумските пожари

Русија ќе ѝ испрати на Турција пет авиони и три хеликоптери за да помогнат во гаснењето на пожарите што беснеат во земјата, јави Агенција Анадолија (АА).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close