Балкан

Ердоган: Макрон има проблем со муслиманите, тој е изгубен

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска повторно го критикуваше францускиот претседател Емануел Макрон за неговиот однос кон муслиманите, велејќи дека тој е „изгубен“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close