БалканБалкан.Портал

Ердоган: Испораката на ракетните системи С-400 од Русија ќе почне до 15 јули

Испораката на руските противракетни системи С-400 во Турција ќе почне во првите 15 дена од следниот месец, изјави турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган.

Back to top button
Close
Close