Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Ердоган: Ќе го мобилизираме целиот свет против Израел за да престане теророт

Турција ќе го мобилизира целиот свет, особено исламскиот, за да го запре израелскиот терор врз Палестинците и окупацијата, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Back to top button
Close
Close