Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Ердоган до САД: Турција не е племенска држава

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган вчера изјави дека САД не треба да го одложуваат воведувањето на санкции кон Анкара поради неодамнешната проба на рускиот противвоздушен систем С-400

Back to top button
Close
Close