БизнисБизнис.ПорталДописници Свет

„Ербас“ во 2023 година ќе произведе повеќе авиони отколку пред здравствената криза

Компанијата „Ербас“, чие производство се намали за 40 отсто поради епидемијата на коронавирусот, планира во 2023 година да произведе повеќе авиони од типот А320 и А220 отколку пред здравствената криза, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close