ЕвропаЕвропа.Портал

Ербас минатата година ја заврши со загуба од половина милијарда евра

Европската авијациска групација „Ербас“ објави дека ја заврши 2020 година со загуба и пад на приходите, поради падот на побарувачката за нови авиони во времето на пандемија на коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close