Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ерјавец ја повлече кандидатурата за словенечки премиер поради случаи на коронавирус меѓу парламентарците

Лидерот на партијата ДеСУС (Демократска партија на пензионери на Словенија), Карл Ерјавец, ја повлече својата кандидатура за словенечки премиер се додека сите парламентарци не можат да работат под нормални услови, се наведува во соопштението објавено на веб-страницата на парламентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close