0_Магазин.ПорталНаука и технологија

„Епл“ со рекордна испорака на смартфони во четвртиот квартал

На второ место е „Самсунг електроникс“. Јужнокорејската компанија бележи раст на продажбата од 6,2 отсто во последното тримесечје во споредба со претходната 2019 година, со продадени 73,9 милиони паметни телефони.

Back to top button
Close
Close