Svet.SlajderСвет

„Епл дејли“ ќе се затвори до викендот

Хонгконшкиот продемократски весник „Епл дејли“ ќе се затвори најдоцна до викендот по апсењето на пет уредници и директори и замрзнувањето на 2,3 милиони долари поврзани со тој весник

Back to top button
Close
Close