0_Web_Ballina - SllajderEvropëEvropë.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Epidemiologu francez shpreson në “kthimin në jetën normale” kah fundi i vitit 2021

- Një epidemiolog dhe anëtar i Këshillit Shkencor të Francës, profesori Arno Fontane për RTL deklaroi se pas pandemisë me Kovid-19, shpreson në kthimin në jetën normale në tremujorin e fundit të vitit 2021. Por, se për këtë  "do të duhet shpërndarje më e madhe e vaksinave", duke shtuar se është "optimist se për gjashtë muaj" është i mundshëm vaksinimi i gjithë popullatës, informon korrespondenti i MIA-s.

Back to top button
Close
Close