БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Епидемија на грип во Белград и во Пиротскиот, Мачванскиот и Златиборскиот округ

Откако Градскиот институт за јавно здравје во средата објави епидемија на грип во Белград и во три окрузи - Пиротскиот, Мачванскиот и Златиборскиот, вирусот на грип е регистриран и во поголемиот дел од Србија, јави дописникот на МИА од Белград.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close