0_Спорт.ПорталОстанато

ЕП во ватерполо: Црна Гора ќе игра квалификации за ОИ во Токио

Црна Гора ја совлада Турција со 17:6 на Европското ватерполо првенство во Унгарија со што обезбеди виза за квалификацискиот турнир за настап на Олимписките игри во Токио ова лето.

Будимпешта, 20 јануари 2020 (МИА) – Црна Гора ја совлада Турција со 17:6 на Европското ватерполо првенство во Унгарија со што обезбеди виза за квалификацискиот турнир за настап на Олимписките игри во Токио ова лето.

Нареден ривал на црногорските ватерполисти во Будимпешта е селекцијата на Италија. Дуелот е закажан в среда од 16 часот. сѓд/гт/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close