0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакометРезултати

ЕП ракомет: Норвешка на чекор до полуфиналето

Репрезентацијата на Норвешка вечерва ја победи Шведска во Малме со 23:20 и значително си ги зголеми шансите за пласман во полуфиналето на Европското ракометно првенство.

Малме, 19 јануари 2020 (МИА) – Репрезентацијата на Норвешка вечерва ја победи Шведска во Малме со 23:20 и значително си ги зголеми шансите за пласман во полуфиналето на Европското ракометно првенство.

Резултати 2.коло во втората групна фаза на евро-шампионатот:
Португалија – Исланд 25:28
Словенија – Унгарија 28:29
Норвешка – Шведска 23:20

Табела Група 2: Норвешка 6 бода, Унгарија 4, Словенија 4, Исланд 2, Португалија 2, Шведска 0. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close