Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

ЕП ќе го разгледува Договорот за идните односи меѓу ЕУ и Велика Британија

Привременото спроведување на договорот за идните односи меѓу ЕУ и Велика Британија мора да остане единствен исклучок, изјавија претседателите на групите на Европскиот парламент. Парламентарната контрола ќе почне што е можно поскоро за да се ратификува во ЕП пред крајот на преодниот рок, се наведува  во соопштението на ЕП, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close