Избрано

Ентони Блинкен – целосна спротивност на грубиот Мајк Помпео

Ненаметлив и љубезен, страстен гитарист и активист за човекови права, идниот американски државен секретар, Ентони Блинкен, е персонификација на дипломат со лик и дело и е целосно спротивен на сегашниот министер за надворешни работи, Мајк Помпео, пишува агенцијата АФП.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close