0_Магазин.ПорталДизајн

Џенифер Лопез и Мајкл Б. Џордан во новите реклами на „Коуч“

Новата кампања на „Коуч“ има за цел да го сочува споменот за починатиот њујоршки сликар Жан-Мишел Баскијат.

Лос Анџелес, 14 септември 2020 (МИА) – Латиноамериканската пејачка и глумица Џенифер Лопез уште еднаш се најде во улогата на заштитно лице на брендот за чанти и други модни додатоци – „Коуч“.

Поп-дивата се појавува во новите реклами заедно со познатиот американски глумец Мајкл Б. Џордан, натаму – Дијана Гордон, Палома Елсесер, Ќема Мекентајр, Џесика Кели и Џон Батист.

Новата кампања на „Коуч“ има за цел да го сочува споменот за починатиот њујоршки сликар Жан-Мишел Баскијат.

Џеј Ло соработува со овој бренд уште од првите години на овој милениум. си/сд/

Таг
Back to top button
Close
Close