0_Магазин.ПорталСцена

Џенифер Лопез и Алекс Родригез го прифатија новиот интернет-предизвик (видео)

Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник - поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез го прифатија предизвикот новиот Тик-ток предизвик со менување на облеката на песната „Nonstop“ од Дрејк.

Лос Анџелес, 10 март 2020 (МИА) – Пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник – поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез го прифатија предизвикот новиот Тик-ток предизвик со менување на облеката на песната „Nonstop“ од Дрејк. Видеото стана инстант-хит којшто вирално се распространува на интернет.

Имено, снимката почнува со заводлив танц на Џеј Ло во припиен бел фустан, пред огледало, додека момчето ја снима. Алекс е во костум и со „фенси“ очила за сонце.

Во наредните неколку секунди, тие си ги заменија улогите а и облеката… Одеднаш тој е во бел фустан, а таа во машко одело и го снима. си/

Таг
Back to top button
Close
Close