Svet.SlajderСветСвет.Портал

Џенет Јелен: САД засега нема да ги променат царините за кинески стоки

САД се во процес на повторна проценка на пристапот кон Кина, но царините наметнати за кинески стоки од страна на владата на поранешниот претседател Доналд Трамп засега нема да се променат, изјави за телевизијата Си-Ен-Би-Си, американската секретарка за финансии, Џенет Јелен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close