Политички партии

Енес Ибрахим реизбран за претседател на ТХП

аврши 5-от редовен Конгрес на Партијата за движење на Турците (ТХП), кој се одржа во Охрид. Конгресот едногласно за претседател на партијата го реизбра Енес Ибрахим. Исто така делегатите гласаа и за новото Централно Собрание на партијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close