Дописници СветСвет

Ен-пи-ар: САД во другите земји досега испорачале 110 милиони дози вакцини

Сепак, овие донации на вакцини од САД се само прв чекор од планираните 11 милијарди дози потребни да се вакцинира 70 отсто од светската популација со што пандемијата ќе биде победена, како што сметаат во СЗО.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close