0_Магазин.ПорталСцена

„Ен-би-си“, веројатно, нема да го емитува „Златен глобус 2022 година“

„Ен-би-си“ соопшти дека, веројатно, нема да го емитува „Златен глобус 2022 година“, поради зголемениот притисок од филмските работници врз Холивудската асоцијација на странски новинари (ХФПА), којашто е организатор на свеченоста.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close