Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

ЕМСЦ: Земјотресот во Петриња го почувствувале шест милиони луѓе

Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ) процени дека денешниот земјотрес со интензитет од 6,2 степени според Рихтер со епицентар во хрватскиот град Петриња го почувствувале шест милиони луѓе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close