Фудбал

Емполи се врати во Серија А

Пo две сезони минати во второлигашка конкуренција екипата на Емполи се враќа во Првата италијанска фудбалска лига, откако попладнево триумфираше на домашен терен над Козенца со 4:0, во рамки на 36. коло во Серија Б.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close