Svet.SlajderСветСвет.Портал

Емисиите на штетни гасови во светот во декември се зголемиле за два проценти

Во декември малку се зголемени емисиите на јаглерод диоксид во светот, во споредба со истиот период во 2019 година, што покажува дека наглиот пад на зголемувањето на штетните гасови поради пандемијата траеше кратко.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close