СветСвет.Портал

„Емирејтс“ бесплатно ќе пренесува помош од Дубаи во Индија

Авиокомпанијата „Емирејтс“ денеска соопшти дека од оваа недела бесплатно ќе превезува медицински производи од Дубаи во девет градови во Индија за да помогне во борбата против вонредниот пораст на новозаразени со Ковид-19 во таа држава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close