0_Магазин.ПорталСцена

Еминем со епизодна улога во серијата „БМФ“ на Фифти Сент

Еминем ќе гостува во многу очекуваната ТВ-серија на Фифти - „БМФ“, што е кратенка за  „Black Mafia Family“ (Црно мафијашко семејство). Тој ќе го глуми „белото момче“ Рик во една епизода од шоуто продуцирано од Фифти.

Лос Анџелес, 18 август 2021 (МИА) – Раперите Еминем и Фифти Сент повторно ќе соработуваат во заеднички проект, но овојпат тоа не е баш околу музиката…

Имено, Еминем ќе гостува во многу очекуваната ТВ-серија на Фифти – „БМФ“, што е кратенка за  „Black Mafia Family“ (Црно мафијашко семејство). Тој ќе го глуми „белото момче“ Рик во една епизода од шоуто продуцирано од Фифти.

– Почестен сум и благодарен за тоа што мојот добар другар Ем за поддршката на моето ново шоу „БМФ“. Не можевме да направиме шоу што се случува во Детроит без да ја вклучиме легендата Еминем, изјави Кертис „50 Сент“ Џексон.

Рик Верш Помладиот, познат како „белото момче“, е вистинска личност. Бил соработник на ФБИ во раните тинејџерски години, но и продавач на дрога и пиштоли во Детроит. Верш бил осуден на доживотен затвор, но на крајот е пуштен на условна слобода – во јуни 2020 година, на 50-годишна возраст.  си/ссм/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close